
-
Zalecenia dietetyczne dla osób z odleżynami lub osób z ryzykiem powstania odleżyn
Darmowa wysyłka przy zamówieniach od 399 zł
Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Szczególnie w tym roku może to być jedna z nielicznych okazji na wytchnienie od trosk, jakich przysporzyło nam ostatnie dwanaście miesięcy. Rodzinna atmosfera, zapach tradycyjnych potraw oraz magia choinki sprawiają, że wraz z nastaniem jesieni wszyscy powoli zerkamy już w stronę 24 grudnia.
Uderzenie gorąca to nagłe uczucie ciepła przepływającego przez całe ciało, któremu często towarzyszy pocenie oraz wypieki. Trwa zwykle od 30 sekund do nawet kilkudziesięciu minut. Uderzenia gorąca związane są najczęściej ze zmianami hormonalnymi i wahaniami biochemicznymi w organizmie. U kobiet kojarzą się przede wszystkim z menopauzą, jednak warto wiedzieć, że nie tylko okres przekwitania może być ich przyczyną.
Temat plusów i minusów posiadania ochraniacza na łóżeczko dla malucha jest jednym z tych, które wzbudzają wiele emocji. Dlaczego? Pojawiają się głosy, że standardowe ochraniacze na łóżeczka mogą bardziej zagrażać bezpieczeństwu niemowląt niż je chronić. Głównym powodem jest niska przepuszczalność powietrza przez zwykłe materiały, z których wykonuje się takie ochraniacze. Jaki więc powinien być ochraniacz idealny?
Nawracające nocne poty dotykają wiele osób. Jest to objaw dość uciążliwy, jednak na tyle nieswoisty, że nie jest możliwe przypisanie go jednemu, konkretnemu schorzeniu. Zwykle nocne poty nie zwiastują groźnej choroby, jednak jeżeli towarzyszą im inne, niepokojące symptomy należy jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza. O czym może świadczyć nocne pocenie?
Przyszłe mamy bardzo często uskarżają się na problemy ze snem. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego zalecane jest spanie akurat na lewym boku? Jak poprawić komfort snu w ciąży? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania!
Środek higieniczny Sanitized, którego używany do apreturowania dzianiny na maseczki Keby-WI został pomyślnie zweryfikowany pod kątem efektywności przeciwko wirusom! Do badania użyto koronawirusa o strukturze i mechanizmach podobnych do SARS-Cov2, którym przez ostatnie miesiące zakaziło się już ponad 2,6 mln ludzi na całym świecie.