Darmowa wysyłka przy zamówieniach od 399 zł

Leczenie odleżyn
38.jpg
 • Co to są odleżyny?

 • Objawy powstania odleżyn na wczesnym etapie

 • Wczesne objawy odleżyn charakterystyczne dla okolicy kulszowej

 • Miejsca najbardziej narażone na powstawanie odleżyn dla osób leżących na plecach

 • Miejsca najbardziej narażone na powstawanie odleżyn dla osób leżących na boku

 • Leczenie odleżyn

 • Rodzaje opatrunków stosowanych w leczeniu odleżyn

 • Profilaktyka leczenia odleżyn wytyczne

czytaj całość »
Dlaczego powstają odleżyny?
36.jpg
 • Dlaczego powstają odleżyny?

 • Gdzie powstają odleżyny?

 • Jak powstają odleżyny?

 • Czynniki prowadzące do powstania odleżyn

 • Jak zapobiegać odleżynom? – właściwa pielęgnacja skóry

 • Jak zapobiegać odleżynom? – częsta zmiana pozycji ciała pacjenta

czytaj całość »
Idealny prezent na Święta Bożego Narodzenia
28.jpg
  • Idealny prezent na święta

Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Szczególnie w tym roku może to być jedna z nielicznych okazji na wytchnienie od trosk, jakich przysporzyło nam ostatnie dwanaście miesięcy. Rodzinna atmosfera, zapach tradycyjnych potraw oraz magia choinki sprawiają, że wraz z nastaniem jesieni wszyscy powoli zerkamy już w stronę 24 grudnia. 

czytaj całość »
Koronawirus a grypa i przeziębienie - czy da się je odróżnić? Jak uniknąć groźnej infekcji w sezonie jesiennym?
26.jpg Sezon jesienno-zimowy to czas wzmożonej zachorowalności na przeziębienie i grypę. W tym roku dodatkowo zagraża nam zakażenie nowym koronawirusem i choroba COVID-19 o podobnych symptomach. Czym właściwie różni się COVID-19 od przeziębienia i grypy? Czy maseczki faktycznie są skuteczne? Jak zmniejszyć ryzyko infekcji?
czytaj całość »
Opieka nad osobą starszą, opieka nad osobą niesamodzielną w domu – jak się przygotować? Jakie bezpłatne świadczenia można uzyskać?
22.jpg Kiedy bliska osoba staje się niesamodzielna w wyniku podeszłego wieku, choroby czy urazu cała rodzina staje przed ogromnym wyzwaniem. Opieka w domowym zaciszu, w znanym i bezpiecznym miejscu bywa dla pacjenta najlepszym rozwiązaniem, jednak z pewnością zupełnie zmienia rzeczywistość wszystkich domowników.
czytaj całość »
Odpieluchowanie dziecka – kiedy i jak je przeprowadzić?
20.jpg Decyzja o odpieluchowaniu to bardzo ważny krok zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Rozpoczyna się od niej proces, na który trzeba dobrze się przygotować i przeprowadzić go tak, by oszczędzić stresu i sobie i maluchowi. Kiedy rozpocząć odpieluchowanie dziecka? Jakich zasad się trzymać? Podpowiadamy!
czytaj całość »
By maluch spał lepiej - jak poprawić komfort snu niemowlęcia?
18.jpg Organizmy małych dzieci potrzebują snu znacznie bardziej niż dorośli. Noworodki śpią nawet do 17 godzin na dobę, niemowlęta zwykle od 12 do 15 godzin. Jednak to nie długość snu, a jego komfort najbardziej wpływa na samopoczucie i rozwój dzieci. Eksperci Brigham Young University w Utah dowiedli, że to regularność, a przede wszystkim wygoda w odpoczynku jest najistotniejsza.  Co zrobić, by zapewnić swoim pociechom spokojny sen?
czytaj całość »
Uderzenia gorąca - czy zwiastują wyłącznie menopauzę?
16.jpg

Uderzenie gorąca to nagłe uczucie ciepła przepływającego przez całe ciało, któremu często towarzyszy pocenie oraz wypieki. Trwa zwykle od 30 sekund do nawet kilkudziesięciu minut. Uderzenia gorąca związane są najczęściej ze zmianami hormonalnymi i wahaniami biochemicznymi w organizmie. U kobiet kojarzą się przede wszystkim z menopauzą, jednak warto wiedzieć, że nie tylko okres przekwitania może być ich przyczyną.

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę przy wyborze ochraniacza do łóżeczka?
14.jpg

Temat plusów i minusów posiadania ochraniacza na łóżeczko dla malucha jest jednym z tych, które wzbudzają wiele emocji. Dlaczego? Pojawiają się głosy, że standardowe ochraniacze na łóżeczka mogą bardziej zagrażać bezpieczeństwu niemowląt niż je chronić. Głównym powodem jest niska przepuszczalność powietrza przez zwykłe materiały, z których wykonuje się takie ochraniacze. Jaki więc powinien być ochraniacz idealny?

czytaj całość »
Nocne poty - kiedy mówimy o nocnych potach i co może je powodować? Jak poprawić jakość snu?
12.jpg

Nawracające nocne poty dotykają wiele osób. Jest to objaw dość uciążliwy, jednak na tyle nieswoisty, że nie jest możliwe przypisanie go jednemu, konkretnemu schorzeniu. Zwykle nocne poty nie zwiastują groźnej choroby, jednak jeżeli towarzyszą im inne, niepokojące symptomy należy jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza. O czym może świadczyć nocne pocenie?

czytaj całość »
Maseczki ochronne Keby-WI z potwierdzoną warstwą przeciwwirusową!
8.jpg

Środek higieniczny Sanitized, którego używany do apreturowania dzianiny na maseczki Keby-WI został pomyślnie zweryfikowany pod kątem efektywności przeciwko wirusom! Do badania użyto koronawirusa o strukturze i mechanizmach podobnych do SARS-Cov2, którym przez ostatnie miesiące zakaziło się już ponad 2,6 mln ludzi na całym świecie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl