Darmowa wysyłka przy zamówieniach od 399 zł

Materac dla dziecka
74.jpg

Spis treści:

  • Znaczenie snu dla dziecka

  • Ile dziecko powinno spać?

  • Jaki materac dla dziecka? 


Sen dziecka jest ogromnie ważny. Wpływa on pozytywnie nie tylko na rodziców, ale przede wszystkim jest niezbędny do prawidłowego rozwoju małego człowieka. Dlatego ogromnie ważne jest zapewnienie odpowiednich warunków, w których dziecko będzie spało. Pierwszym krokiem będzie wybór właściwego materaca.

Znaczenie snu dla dziecka

Sen dziecka to czas, w którym obok regeneracji zachodzi szereg ogromnie ważnych dla jego rozwoju procesów. Najważniejszym z nich jest bez wątpienia ten odpowiadający za uczenie się. 

Mózg dziecka w trakcie snu konsoliduje ślady pamięciowe. Innymi słowy wszystkie doświadczenia zdobyte podczas dziennej aktywności zostają utrwalone. Proces ten zachodzi podczas drugiej fazy snu NREM.

Podczas prawidłowego snu dzieci rosną. Dzieje się tak wskutek działania przysadki mózgowej, która wydziela hormon wzrostu. Dzięki dobrze przespanej nocy w organizmach dzieci zachodzą także procesu naprawcze, które pomagają w prawidłowym rozwoju.

Dobrze przespana noc to przede wszystkim czas, w którym układ nerwowy dziecka odbudowuje się zarówno fizycznie, jak i funkcjonalnie. Powstają nowe neuroprzekaźniki oraz porządkują się elementy odpowiedzialne za odbieranie bodźców.

Warto przy tym zaznaczyć, że choć dzieci śpią także w ciągu dnia, to najważniejszy jest sen nocny. To właśnie jest ten czas, w którym mogą one w pełni wykorzystać dobroczynny wpływ wypoczynku. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to w jakich porach śpi dziecko.

Ile dziecko powinno spać?

Drzemki w ciągu dnia są bardzo ważne. Jednak to sen nocny ma największe znaczenie. Efektywny spoczynek nocny jest jednym z warunków prawidłowego rozwoju dziecka. Jak dowodzą pediatrzy, optymalną godziną zasypiania dla małych dzieci jest 20. Będzie to miało wpływ nie tylko na ich rozwój na etapie niemowlęcym, ale także może decydować o życiu na późniejszym etapie rozwoju. 

Jak dowodzą pediatrzy, dzieci zasypiające około godziny 20, mają większe szanse na uniknięcie otyłości i nadwagi. Wynika to z faktu, iż nieuregulowany tryb snu, a przede wszystkim jego brak, może wpływać na zaburzenie gospodarki hormonalnej. Wskutek czego zmniejszeniu ulega ilość melatoniny oraz rośnie poziom kortyzolu. 

Dodatkowo niewłaściwa higiena snu może wpływać na spadek wydajności całego organizmu w tym na pracę wątroby. Skutkiem tego może rosnąć poziom cukru we krwi, co wprost prowadzi do otyłości.

Przyjmuje się, że najmłodsze dzieci potrzebują od 16 do 18 godzin snu na dobę. Przedszkolaki powinny przesypiać około 12 godzin. Natomiast dzieci szkolne nie mniej niż 10 godzin. W przypadku nastolatków właściwy czas snu to około 9 do 10 godzin.

Jaki materac dla dziecka?

Przez sam fakt, jak wiele czasu dziecko spędza w łóżku, wybór materaca dla malucha jest wyjątkowo ważny. Odpowiednie dobrany będzie poprawiał jakość snu, natomiast błąd przy wyborze może wpływać na nieprzespane noce dziecka, jak i rodziców. 

Przede wszystkim, należy dobrać materaca do wzrostu dziecka. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że dziecko rośnie. Dlatego warto dobierać materac z myślą o przyszłości.

Inaczej wygląda sytuacja przy wyborze materaca do łóżeczka. Wówczas wybór jest ograniczony jego wielkością. Chcąc poprawić komfort snu na nowym materacu warto skorzystać z nakładki na materac dziecięcy Dream. 

Materac dla dziecka
Materac dla dziecka

Wykonana z nowoczesnego materiału jest antyalergiczna, daje podparcie i odpowiednio rozkłada ciężar ciała dziecka. Zachowuje dystans do podłoża nawet przy dużym nacisku. Dodatkowo zmniejsza ryzyko śmierci łóżeczkowej. Będzie to wpływać nie tylko na prawidłowy sen dziecka, ale także pozwoli na spokojną regenerację rodziców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl