Darmowa wysyłka przy zamówieniach od 300 zł

Szukaj

Mata przeciwodleżynowa MEDIMAT

249.00 zł

Czas dostawy: 3 dni
Mata przeciwodleżynowa Medimat

MEDIMAT - wyrób medyczny dla zdrowia i komfortu:

  • osób długotrwale leżących z istniejącymi zmianami odleżynowymi,
  • osób z ryzykiem powstania odleżyn np. przy schorzeniach neurologicznych i niedowładach kończyn, po urazach lub zabiegach chirurgicznych,
  • w stanach chorobowych związanych z wysoką gorączką,
  • kobiet w ciąży,
  • przy nocnym poceniu.

 


Mata przeciwodleżynowa

Wymiary: 90 x 200 cm

Mata przeciwodleżynowa MEDIMAT to wyrób medyczny do stosowania w codziennej profilaktyce przeciwodleżynowej* oraz przyspieszający proces gojenia powstałych wcześniej zmian. 

Struktura maty poprawia mikrokrążenie skórne, odciąża i redukuje nacisk punktowy wystających części ciała. 
 
Zastosowana w MEDIMAT innowacyjna, oddychająca dzianina 3D pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, dzięki czemu wilgoć i ciepło są odprowadzane na zewnątrz. Mikroklimat MEDIMAT poprawia komfort snu, zapewnia komfortową suchość skóry i fizjologiczną temperaturę ciała.

Opcjonalnie, na zamówienie matę możemy pokryć antybakteryjną i przeciwgrzybiczą powłoką z jonami srebra, która poprawia jej właściwości higieniczne.

Zastosowanie medyczne:
W ramach profilaktyki i wspomagania leczenia odleżyn do I° włącznie*.

Przeciwwskazania: 
brak.

Sposób użytkowania:

Przymocować MEDIMAT do materaca za pomocą gum, nakryć prześcieradłem.

Oznakowanie:

Mata przeciwodleżynowa MEDIMAT jest wyrobem medycznym klasy I, oznakowanym międzynarodowym znakiem CE zgodnie z Dyrektywą 93/42/EWG. Produkt testowany W Klinice Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM - CSW w Łodzi, na podstawie zgody Komisji Bioetycznej UM w Łodzi Nr RNN/260/15/KE. 

W opakowaniu znajduje się 1 sztuka produktu.

* Ostateczną decyzję dotyczącą zastosowania wyrobu przy istniejących zmianach odleżynowych powinien podjąć lekarz specjalista. Stosowanie maty nie zastępuje leczenia zmian odleżynowych zaordynowanych przez lekarza!

Nasza najnowsza kolekcja