Darmowa wysyłka przy zamówieniach od 399 zł

Maseczki ochronne Keby-WI z potwierdzoną warstwą przeciwwirusową!
8.jpg

Środek higieniczny Sanitized, którego używany do apreturowania dzianiny na maseczki ochronne został pomyślnie zweryfikowany pod kątem efektywności przeciwko wirusom! Do badania użyto koronawirusa o strukturze i mechanizmach podobnych do SARS-Cov2, którym przez ostatnie miesiące zakaziło się już ponad 2,6 mln ludzi na całym świecie.

Koronawirus unieszkodliwiany nawet w 99%

Badania wykonywane według normy ISO 18184:2019(E) potwierdziły przeciwwirusowe działanie środka Sanitized, którego używamy na zewnętrznej warstwie maseczek ochronnych Keby-WI. Według otrzymanych wyników Sanitized redukuje miano wirusa na materiale o blisko 99%! Określenie “miano wirusa” służy do wskazania stopnia skażenia badanego materiału mikroogranizmami.

Testy przeprowadzone w akredytowanym instytucie laboratoryjnym zgodnie z normą ISO 18184:2019(E) dały wynik 98,59% skuteczności przeciwwirusowej na badanym materiale. Zbadana próbka pokryta została 1,5% roztworem preparatu Sanitized, czyli najniższym, rekomendowanym stężeniem. Czas testu wynosił 2 godziny.

Badania efektywności przeciwwirusowej środka Sanitized zostały przeprowadzone przy użyciu kociego koronawirusa, który strukturą i mechanizmami namnażania podobny jest do SARS-Cov2 wywołującego groźną chorobę Covid-19. Test z użyciem samego wirusa SARS-CoV2 nie może być w tej chwili przebadany, ponieważ jest to nielegalne.

W jaki sposób bada się skuteczność eliminacji koronawirusa?

Badanie skuteczności przeciwwirusowej przeprowadza się według normy ISO 18184:2019(E). Dokument ten określa metody testowania, których celem jest zbadanie działania przeciwwirusowego produktów włókienniczych wobec określonych wirusów. Ma on unormować wprowadzane na rynek tekstylia służące szeroko pojętej ochronie zdrowia oraz higieny. Zunifikowanie metod testowych jest bardzo ważne ze względu na specyfikę produktów, w których używa się tekstyliów mających chronić zdrowie użytkowników. ISO 18184:2019(E) obejmuje m.in. tkaniny, dzianiny, przędzę, włókna i inne produkty tekstylne.

Norma określa działanie przeciwwirusowe jako zdolność substancji (np. chemicznej) do modyfikacji jednego z elementów struktury wirionu (pojedynczej, kompletnej cząstki wirusowej zdolnej do przetrwania poza komórką i zakażenia jej), która uniemożliwi jego replikację.

Działanie przeciwwirusowe tekstyliów mierzy się przez porównanie próbki referencyjnej (bez środka bioaktywnego) oraz próbki po naniesieniu tego środka. Umieszcza się je w odpowiednich warunkach testowych i po danym czasie zlicza się aktywne wirusy na obu próbkach. Następnie na podstawie równania logarytmicznego wylicza się różnicę między próbkami, czyli stopień redukcji bakterii w wyniku działania badanego środka.

Maseczki ochronne z warstwą przeciwwirusową

Na etapie opracowywania naszych maseczek ochronnych Keby-WI zależało nam na tym, by były produktem wysokiej jakości, który jak najlepiej spełnia swoje funkcje ochronne i zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Dlatego postawiliśmy na naszą najwyższej jakości, dodatkowo apreturowaną dzianinę oraz dopracowane wykonanie. Potwierdzona niezależnymi badaniami skuteczność przeciwwirusowa używanego na maseczkach środka to doskonała informacja zarówno dla nas, jak i dla wszystkich klientów, którzy nabyli nasze maseczki i wykorzystują je w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Maseczki Keby-WI składają się z:

  • Warstwy wewnętrznej w postaci perforowanej siateczki, która rozdrabnia krople w wydychanym powietrzu i zapewnia swobodną cyrkulację w obu kierunkach.
  • Zewnętrznego materiału dwuwarstwowego z warstwą bawełnianą wchłaniającą wilgoć oraz nośnikiem stabilizującym w czasie prania.
  • Estetycznej lamówki.
  • Wygodnych gumek do mocowania za uszy.
  • Usztywnianego noska, który umożliwia dopasowanie maski do kształtu twarzy, co eliminuje nieszczelności w górnej części.

Warstwa zewnętrzna maseczki pokryta jest środkiem Sanitized, który oprócz opisanego w powyższych akapitach, aktywnego działania przeciwwirusowego ma także działanie bakteriobójcze oraz poprawia właściwości higieniczne maseczki. Jest to preparat dedykowany do użycia na maseczkach ochronnych medycznych oraz innych tekstyliach używanych np. W placówkach służby zdrowia, gabinetach lekarskich i innych miejscach, w których należy zwrócić szczególną uwagę na higienę i ograniczenie rozwoju mikororganizmów.

Sanitized aplikujemy na naszą dzianinę metodą kąpieli, która według producenta środka, a także badań Instytutu Fermentacji i Mikrobiologii Politechniki Łódzkiej daje wyższą skuteczność niż natryskiwanie.

Źródła:

  1. “Effective against coronavirus: Sanitized® additives protect synthetic textiles;” https://www.sanitized.com/effective-against-coronavirus-sanitized-additives-protect-synthetic-textiles/
  2. “ISO 18184:2019 Textiles — Determination of antiviral activity of textile products”; https://www.iso.org/standard/71292.html
  3. “ISO 18184:2019 Textiles- Determination of antiviral activity of textile products”; Microbiological Solutions Limited (MSL) Gollinrod, Walmersley, Bury, BL9 5NB, UK
  4. “Face Masks - Guideliness and Pissibilities”: How is the performance against viruses?; Archroma
  5. “Optymalizacja parametrów wytwarzania włóknin filtracyjnych zawierających Sanitized przeznaczonych do ochrony dróg oddechowych przed mikroorganizmami”; http://www.fibtex.lodz.pl/artykul1296.html

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl