Darmowa wysyłka przy zamówieniach od 399 zł

Odleżyny na pośladkach leczenie
66.jpg

Spis treści:

  • Odleżyny na pośladkach
  • Ocena oraz leczenie odleżyn

  • Profilaktyka przeciwodleżynowa


Odleżyny na pośladkach

Odleżyny na pośladkach mogą dostarczyć pacjentowi dużo cierpienia i bólu. Dlatego tak ważna staje się ich wczesna diagnostyka oraz odpowiednia profilaktyka przeciwodleżynowa. Leczenie odleżyn może być trudne, szczególnie u pacjentów starszych, u których występują również inne choroby współistniejące. 

Miejscami w których najczęściej pojawiają się odleżyny są: pośladki, pięty, łopatki, kość ogonowa oraz kolana. 

Ocena oraz leczenie odleżyn

Oceny odleżyn można dokonać za pomocą identyfikacji ich barwy. 

Różowa rana odleżynowa - to rana w fazie naskórkowania. Jest to rana pierwszego lub drugiego stopnia odleżyn. W leczeniu takich odleżyn stosuje się opatrunki poliuretanowe z wykorzystaniem błon półprzepuszczalnych, błon hydrokoloidowych lub hydrożelowych. 

Czerwona rana odleżynowa jest zazwyczaj ziarninująca, tożsama z trzecim stopniem odleżyn. Do leczenia odleżyn trzeciego stopnia wykorzystuje się opatrunki piankowe, hydrokoloidowe, alginianowe lub hydrożelowe. 

Żółta rana odleżynowa to rozpływowe żółte tkanki martwiczej charakterystyczne dla czwartego stopnia odleżyn. Leczenie odleżyn czwartego stopnia polega na stosowaniu dekstranomeryny oraz opatrunków alganianowych i hydrokoloidowych. 

Czarna rana odleżynowa to czarna sucha martwica charakterystyczna dla czwartego stopnia odleżyn. W leczeniu czwartego stopnia, przy ranie czarnej odleżynowej, zalecane jest oczyszczanie enzymatyczne lub chirurgiczne. 

Profilaktyka przeciwodleżynowa

W leczeniu odleżyn bardzo ważna jest właściwa profilaktyka przeciwodleżynowa.  W tym celu rekomenduje się używanie odpowiednich poduszek przeciwodleżynowych, antyodleżynowych, które będą zapobiegały powstawaniu nowych odleżyn na pośladkach.

INNOWACJA - Poduszka przeciwodleżynowa na odleżyny na pośladkach, do siedzenia. Pasuje również do wózka inwalidzkiego. Dwa wymiary do wyboru: 40 x 40 cm oraz 40 x 45 cm.

Poduszka przeciwodleżynowa pod pośladki
Poduszka przeciwodleżynowa pod pośladki
Poduszka przeciwodleżynowa AIRFLOW
Poduszka przeciwodleżynowa AIRFLOW
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl