Darmowa wysyłka przy zamówieniach od 399 zł

Hemoroidy leczenie
62.jpg

Spis treści:

  • Choroba hemoroidalna

  • Przyczyny hemoroidów

  • Leczenie hemoroidów

  • Leczenie hemoroidów zachowawcze

  • Leczenie hemoroidów instrumentalne

  • Poduszka na hemoroidy


Choroba hemoroidalna, hemoroidy są najbardziej rozpowszechnioną chorobą proktologiczną. Występują u około 5% dorosłej populacji, dotykając zarówno osoby młode, aktywne, jak i seniorów.

Przyczyny hemoroidów

Etiopatogeneza choroby hemoroidalnej nie jest do końca poznana. Dane literaturowe wskazują, że przyczyną powstawania hemoroidów mogą być nieprawidłowości w stężeniu kolagenów typu I i III, które prowadzą do zmniejszenia sprężystości tkanki splotów hemoroidalnych.

Objawy hemoroidów

Najczęstszym objawem choroby hemoroidalnej / hemoroidów jest pojawianie się krwi przy wypróżnieniach. Wśród innych objawów chorobowych można wymienić: świąd i wypadanie hemoroidów. Ból przy hemoroidach nie jest charakterystyczny dla tej choroby i pojawia się jedynie w przypadku zakrzepicy wypadniętych hemoroidów. 

Leczenie hemoroidów

Leczenie hemoroidów zachowawcze

Pierwszy krok w leczeniu choroby hemoroidalnej to leczenie zachowawcze, które polega na zastosowaniu diety przeciwzaparciowej, bogatej w  błonnik. Rekomenduje się również stosowanie dodatkowych preparatów błonnikowych, preparatów przeciwzapalnych oraz miorelaksujących.

Z leków doustnych najczęściej stosuje się flawonoidy, które mają działanie  antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwalergiczne i wazodylatacyjne. 

Pomocne są również maści z kortykosteroidami o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwświądowym oraz maści z tlenkiem cynku.

Leczenie hemoroidów instrumentalne

Techniki instrumentalne leczenia hemoroidów stosuje się u pacjentów z objawowymi hemoroidami I i II° opornymi na leczenie zachowawcze. Leczenie hemoroidów instrumentalne wdraża się także w niektórych przypadkach hemoroidów III°.

Technika leczenia hemoroidów opiera się na zniszczeniu tkanki hemoroidalnej poprzez zamknięcie dopływu krwi do guzka, w następstwie czego następuje miejscowa martwica i powstaje blizna.

Literatura: Nowa Med 2016; 23(2): 61-76, Choroba hemoroidalna;

Poduszka na hemoroidy AIRFLOW - przynosi ulgę podczas siedzenia. Przewiewna struktura 3D zapewnia komfort oraz wygodę.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl