Darmowa wysyłka przy zamówieniach od 399 zł

Innowacyjna dzianina 3D - czym się charakteryzuje?
4.jpg

Aktualizacja: 02.11.2020 

Czym są dzianiny 3D? 

Chociaż może wydawać się, że każdy produkt, który trzymamy w naszych rękach nie jest płaski, a co za tym idzie jest w formacie 3D, to w przypadku dzianin określenie 3D nie determinuje wyglądu. To, co nazywamy dzianiną 3D to materiał w postaci wysokiej jakości swoistej siatki przestrzennej, którą wyróżniają nowoczesne właściwości, takie jak elastyczność czy doskonała przepuszczalność powietrza. Produkty, które tworzone są z dzianiny 3D cechuje lekka waga, łatwość w utrzymaniu czystości, a przede wszystkim antyalergiczność. Dzianina, która nie chłonie wody i przepuszcza powietrze minimalizuje możliwość rozmnażania się grzybów i roztoczy. To właśnie czyni ją produktem hipoalergicznym, idealnym dla Ciebie i Twojej rodziny.

Dzianiny 3D - sprężyste, wytrzymałe, odporne na zgniatanie

W przypadku dzianin 3D, inaczej nazywanymi dzianinami dystansowymi, ogromną zaletą jest ich niezwykła wytrzymałość. Trudno zniszczyć nawet bardzo cienki materiał dystansowy. Dzianiny 3D dzięki swojej innowacyjnej formule wolno się zużywają i wystarczają na lata użytkowania. Ponadto cechuje je także wysoka sprężystość. Połączenie dużego zakresu twardości i szerokiego zakresu sprężystości sprawia, że produkty wykonane z dzianin 3D są niemal odporne na zgniatanie. 


Dzianina dystansowa - jak to działa?

W dzianinach 3d możemy wyróżnić 3 warstwy: pokrycie wierzchnie, sprężysty środek oraz pokrycie spodnie. Warstwa wierzchnia jest w pełni oddychająca, a zapewnia właściwe absorbowanie ciepła i cieczy. Struktura środkowa odpowiada za to, że ciepło, czy ciecze zostają odprowadzone na zewnątrz. Pozwala ona na swobodny przepływ powietrza pomiędzy częściami produktu i zapewnia odpowiednią izolację. Warstwy pokrycia  odpowiadają za stabilną podporę i właściwe usytuowanie dzianiny.

Wykorzystanie dzianin 3D

Z uwagi na swoje zalety dzianiny 3D zyskują coraz większą popularność na rynku i znajdują swoje zastosowanie w wielu produktach. Taki materiał wykorzystywany jest m.in. w materacach, co czyni je niezwykle łatwymi w utrzymaniu czystości oraz odkażaniu. Unikatowym pomysłem na wykorzystanie dzianiny 3D są materace medyczne wykorzystywane w profilaktyce przeciwodleżynowej takie jak np. MEDiMAT. To doskonała alternatywa dla standardowych materacy przeciwodleżynowych z pompą. 

Dzianina 3D dzięki swoim właściwościom jest idealna dla najmłodszych. Wykonane z niej nakładki do łóżeczka dziecięcego czy mata do zabawy umożliwi maluchowi bezpieczny sen, a nawet może zapobiec śmierci łóżeczkowej! Niewątpliwie, ten innowacyjny materiał zyskuje na rynku coraz większe zaufanie klientów, można więc przypuszczać, że to dopiero początek jego popularności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl