Darmowa wysyłka przy zamówieniach od 399 zł

Toaleta przeciwodleżynowa pacjenta
80.jpg

Spis treści:

  • Pielęgnacja przeciwodleżynowa - słów kilka

  • Toaleta przeciwodleżynowa - mycie ciała osób leżących

  • Toaleta przeciwodleżynowa - mycie twarzy osób leżących

  • Toaleta przeciwodleżynowa - mycie kończyn górnych

  • Toaleta przeciwodleżynowa - mycie pleców i pośladków


Mycie osoby leżącej jest jedną z podstawowych czynności wchodzących w skład toalety przeciwodleżynowej pacjenta. Toaletę wykonujemy dwa razy dziennie — rano i wieczorem.

Do toalety wieczornej używamy ciepłej wody, która działa kojąco i uspokajająco na pacjenta. Woda zimniejsza lepiej pobudza krążenie i zalecana jest do mycia porannego, oczywiście jeśli choremu taka temperatura wody nie przeszkadza.

W skład toalety wieczornej chorego wchodzą: mycie zębów, uszu, szyi, twarzy, kończyn górnych, klatki piersiowej, pleców i pośladków, podmycie chorego oraz natarcie pleców i pośladków.

Toaleta przeciwodleżynowa - mycie ciała osób leżących

Chorego myjemy ciepłą wodą, mydło nanosimy na skórę za pomocą zmoczonej ściereczki bawełnianej. W miarę możliwości należy pozwolić pacjentowi myć się samemu przy odpowiedniej pomocy polegającej np. na podaniu mydła lub myjki.

Toaleta przeciwodleżynowa - mycie twarzy osób leżących

Pod głowę chorego podkładamy bawełniany ręcznik, namydlamy ściereczkę i delikatnie podnosimy głowę pacjent. Mycie zaczynamy od policzków, czoła, brody, potem myjemy uszy, szyję. Twarz dokładnie wycieramy suchą bawełnianą ściereczką.

Toaleta przeciwodleżynowa - mycie kończyn górnych

Mycie kończyn górnych zaczynamy od przedramienia, ramienia po stronie zewnętrznej, potem ramienia po stronie wewnętrznej, pachy i kończymy na myciu dłoni. Paznokcie możemy wyczyścić szczoteczką.

Toaleta przeciwodleżynowa - mycie pleców i pośladków

Chorego odwracamy na bok. Następnie dokładnie zmywamy, a następnie suszymy szparę pośladkową, następnie myjemy plecy i pośladki. Delikatnie masuje całe plecy i pośladki, szczególnie okolicę kości ogonowej i bioder, gdzie lubią pojawiać się odleżyny. Masaż robi całą dłonią wykonując ruchy koliste. Do masażu używamy delikatne środki pielęgnacyjne.

Idealne do mycia i wycierania delikatnej skóry pacjenta Eco - 100% Bawełniany podkład / pielucha wielorazowa

100% bawełny
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl